Reaksiyon Kimya; boya ve yapı sektöründe tecrübeli isimlerin girişimi ile 2003 yılında faaliyete başlamış olup mürekkep, plastik, beton ve alçı kimyasalları konularında hızla sektördeki yerini almıştır. Temsilcisi ve partneri olduğu firmaları ülkemizde en iyi şekilde temsil ederken, kısmi ihracat ile komşu ülkelere de hammadde konusunda yardımcı olmaktadır.

Avrupa ve çoğunlukla Uzakdoğu ülkeleri ile ticari ilişkilerini geliştirmektedir. Kimya sektörünün ihtiyaç duyduğu ana hammaddeleri ve yardımcı kimyasalları, proforma ya da depodan satış yöntemleri ile müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

Yüksek bilgi ve tecrübeye sahip olan profesyonel AR-GE ekibi ile üretimde çeşitli projelere imza atmaktadır. Ar-Ge alanındaki önemli yatırımlar firmamızın büyüme sürecinde etkin rol almıştır. Standart ürün üretiminin yanı sıra müşterilerin uygulamalarına göre özel çalışmalar yapılmaktadır. Bu çözüm odaklı üretme-geliştirme anlayışı ile hizmet kalitesini üst düzeylere taşımıştır.

Türkiye’de bir ilk olan beton, yapı ve alçı firmalarına yönelik üretmiş olduğumuz toz polikarboksilat ile wax esaslı su itici hammadde ürünlerimizi sektöre sunuyoruz. Ayrıca epoksi sertleştiricileri, su bazlı pigment pastaları, dispersiyon ajanlarını, modifiye selüloz eter ve wax esaslı su iticileri kendi bünyemizde üretiyoruz. Bunun yanında organik pigmentleri, solventli ve solventsiz epoksi reçineleri, akrilik reçine ve sertleştiricileri, köpük kesicileri; boya, yapı ve alçı kimyasallarında kullanılan hammaddeleri tedarik etmektedir.

Reaksiyon Kimya, günümüzde fark yaratmanın firmaları başarıya taşıdığının farkındalığı ile, hızlı ve kaliteli hizmet anlayışını benimsemiştir. Firmamız, müşteri-tedarikçi ilişkisinden ziyade, müşterileri ile takım arkadaşı ve çözüm ortakları olmuştur. Bu anlayış, tedarikçi-çalışan-müşteri zincirinin birlikte uzun süreli hareket etmesini sağlamaktadır.

MİSYONUMUZ

Üretimini ve satışını yapmakta olduğu hammaddelerin yanı sıra ürün portföyünü genişleterek müşterilerine kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

VİZYONUMUZ

Ar-Ge çalışmalarına verdiğimiz önem ile üretim hacmini büyüterek Türkiye’nin bu sektörde dışa bağımlılığını azaltmak yegane hedefimizdir.